Pokoje gościnne Kuźnia
Zapraszamy na wakacje nad morzem
Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja
image-1
Kuźnia stoi na skraju pomorskiej wsi o wdzięcznej nazwie Bałamątek położonej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego pomiędzy Ustką (12 km) i Rowami (7 km). Zbałamucić tu każdego może cisza i spokój - nawet w środku sezonu, piękno lasów nadmorskich i wysokich klifów na plaży w Dębinie i Poddębiu. Najlepiej wybrać się tam na rowerach, które można u nas wypożyczyć (szlak zwiniętych torów biegnie tuż za naszym ogrodem po dawnym nasypie kolejowym).

Bałamątek to cichy i piękny zakątek. U nas nie zatrzymują się tłumy turystów pędzących do Rowów. Z dala od zgiełku miasta i urlopowych miejscowości wypoczną tu zarówno zwolennicy aktywnego spędzania urlopu jak i ci, którzy chcą po prostu poleniuchować. Dla pierwszych atrakcją będzie wyprawa rowerowa a miłośnicy jazdy konnej mogą wybrać się do pobliskich stadnin. Można też grać w badmintona lub inna grę plenerową na naszej lące lub powiosłować po naszym stawie. można też surfować na jeziorze Gardno albo popłynąć kajakiem rzekami Słupią lub Łupawą. Wędrowców zapraszają liczne szlaki turystyki pieszej a miłośników przyrody cztery ścieżki przyrodnicze w Słowińskim Parku Narodowym. Niedaleko jest też Park Krajobrazowy Dolina Słupi.

Alternatywą dla mniej aktywnych będzie spędzenie dnia na naszej ogrodzonej posesji: na łące, nad stawem z wędką lub w lasku na grzybobraniu. (Jesienią jest tu też pięknie. ) Poza tym nie brak tu plenerów dla amatorów malarstwa lub fotografi, o czym zapewniamy z doświadczenia. Zapraszamy też do galerii obrazów autorstwa właściciela Kuźni.

Kto lubi zwiedzać nowe zakątki wybierze się zapewne do Kluk (30 km), Swołowa (24 km) - autentycznych wsi słowińskich czyli do Krainy w kratę, przemierzy pieszo prawdziwie pustynne ruchome wydmy: Łebską i Czołpińską, wdrapie się na latarnię morską w Czołpinie lub na wieżę widokową na górze Rowokół (115 m n. p. m. ). Można stąd podziwiać panoramę wybrzeża z jeziorami Łebsko i Gardno.
image-2